Žádání rodičů o ruku své dcery

Požádali jste svou milovanou o ruku a ona řekla ANO?
Teď si asi myslíte, že máte vyhráno, ale naopak. To nejdůležitější a nejtěžší vás teprve čeká. Požádat rodiče nevěsty o její ruku. Požádat matku o ruku své dcery je častější než jejího otce. S otcem nevěsty to totiž bývá trošku těžší. Přece jen je to tatínkova holčička. Otec si vás bude chtít pořádně proklepnout, aby zjistil či budete vhodným manželem pro jeho dceru či nikoli. Proto se mnoho mužů této situaci vyhýbají a radši žádají pouze matky. Ale toho se vůbec nebojte. Jeho dceru přece milujete a chcete s ní ztrávit zbytek života. Takže požádejte i jeho a přesvědčete jej, že jste ten pravý a že vám na ni opravdu záleží. Už kvůli tomuhle gestu budete mít u něj velké plus. :)

Nezapomeňte ale ani na zdvořilostní otázku, zda vám dceru přenechají a ujištění, že u vás bude v těch nejlepších rukou! Nezapomeňte ani na dary pro snoubenčiny rodiče. Matce kupte pořádný puget a otcovi drahou láhev vína, whiskey nebo krabici doutníků.

V minulých dobách lidé věřili, že bez požehnání rodičů nebude jejich svazek šťastný. Tak nač riskovat? Tímto gestem si rodiče nevěsty získáte na svou stranu ještě víc. A navíc je to slušnost!


Ale v dnešní době se tato tradice moc nevidí. Muž nežádá ani otce ani matku své nastávající.
Požádá svou milovanou o ruku a až poté to oznámí společně rodičům. Snoubenec nechodí žádat o ruku jejich dcery. Pouze přinese květiny a láhev či krabici doutníků.

Jak jste na tom vy? Budete žádat rodiče své snoubenky nebo jim to oznámíte jako hotovou věc?